Vážení zákazníci, milí přátelé, z důvodu většího množství zakázkové výroby, až do odvolání, nepřijímáme nové objednávky replik mincí.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. REPLIKY MINCÍ
  3. 7 DNÍ ROZKOŠE sada 7 replik erotických žetonů | Řím, 1stol. po Kr.

7 DNÍ ROZKOŠE sada 7 replik erotických žetonů | Řím, 1stol. po Kr.

Materiál: bronz Velikost: 23 mm

7 DNÍ ROZKOŠE sada 7 replik erotických žetonů | Řím, 1stol. po Kr.Materiál: bronz Velikost: 23 mmMince jsou umístěny v ilustované mini knížce společně... celý popis
Dostupnost
Ruční výroba na zakázku do 14 dnů od zaplacení
Běžná cena
700,00 Kč
650,00 Kč
537,19 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:7DAYS
Kompletní specifikace

7 DNÍ ROZKOŠE sada 7 replik erotických žetonů | Řím, 1stol. po Kr.

Materiál: bronz
Velikost: 23 mm
Mince jsou umístěny v ilustované mini knížce společně s bookletem v 9 jazycích: EN, IT, FR, ES, DE, RU, CZ, CN, JP
Pozor, číslování je odlišné od číslování cínových Spintrií!

Vzácné římské erotické žetony z 1. století po Kr. zvané spintriae [spintrije], byly původně raženy z mosazné/bronzové slitiny. Jedna strana žetonu zobrazuje milostný akt – vždy muže se ženou, druhá strana nese označení římskou číslicí ve věnci. Známá jsou čísla I až XVI, přičemž čísla vyšší než XIII jsou velmi vzácná. Dnes však netušíme, za jakým účelem byly tyto žetony zhotovovány. Někteří odborníci uvádějí, že jejich hlavní funkcí byl vstup do veřejného domu a čerpání služby zobrazené na žetonu. Vyobrazení služby mělo údajně překlenovat jazykovou bariéru mezi národy celé Římské říše. Kupříkladu syrský námořník, který právě připlul do Říma a neuměl ani slovo latinsky, podle obrázku věděl přesně, co jej čeká. Podle jiných se však jednalo o speciální hrací známky podobné dnešním erotickým kartám či početní žetony používané při některé ze stolních her. Paralelou k těmto erotickým žetonům jsou římské žetony sloužící jako vstupenky do cirku nebo odběrní „poukázky“ na potraviny. Tyto většinou nesly na jedné straně portrét císaře. Avšak zobrazit císaře na žetonu s erotickou tematikou bylo nemyslitelé, proto rubní strana spintrií nese číselné označení, snad hodnotu žetonu. Podle v současnosti nejrozšířenějšího názoru se opravdu jednalo o poukázky na sexuální služby, které byly rozdávány zdarma, ne ovšem v takové míře jako žetony na chléb a hry.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz