Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. REPLIKY MINCÍ
  3. Svatá země
  4. Jidášových 30 stříbrných | cínová replika mince

Jidášových 30 stříbrných | cínová replika mince

Materiál: cín Velikost: 25 mm

Jidášových 30 stříbrných Šekel cín | Tyros (100 př. Kr.) Palestina | replika mince Materiál: cín Velikost: 25 mm Matouš 26:14-16: Tehdy šel jeden ze D... celý popis
Dostupnost
Ruční výroba na zakázku do 14 dnů od zaplacení
60,00 Kč
49,59 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:I3T
Materiál:cín
Kompletní specifikace

Jidášových 30 stříbrných

Šekel cín | Tyros (100 př. Kr.) Palestina | replika mince
Materiál: cín Velikost: 25 mm

Matouš 26:14-16: Tehdy šel jeden ze Dvanácti, jménem Jidáš Iškariotský, k velekněžím a řekl: „Co mi dáte? Já vám ho zradím.“ Oni mu určili třicet stříbrných.Od té chvíle hledal vhodnou příležitost, aby ho zradil.

Šekely města Tyros byly pro svou vysokou ryzost jedinými mincemi přijímanými v jeruzalémském chrámu a byly tedy nejpravděpodobnější odměnou, kterou obdržel Jidáš za zradu Krista. Stříbrné šekely a půlšekely byly raženy v Tyru od r. 126 př. Kr. do roku 57 po Kr.

Matouš 17:24-27 "Když přišli do Kafarnaum, přistoupili k Petrovi výběrčí chrámové daně a řekli: „Váš Mistr neplatí chrámovou daň?On řekl: „Platí!“ Když přišel domů, ještě než promluvil, řekl mu Ježíš: „Co myslíš, Šimone, od koho vybírají pozemští králové poplatky a daně? Od svých synů nebo od cizích lidí?Když odpověděl: „Od cizích,“ pravil mu Ježíš: „Synové jsou tedy svobodni.Ale abychom je nepohoršili, jdi k moři a hoď udici; vytáhni rybu, která se první chytí, otevři jí ústa a najdeš peníz; ten vezmi a dej jim za mne i za sebe.“

Chrámová daň činila polovinu šekelu za člověka, zmiňovaný peníz byl tedy jeden šekel, kterým byla uhrazena daň jak za Ježíše, tak i za Petra.

Cena je za 1 kus mince!


Parametry
Materiálcín
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.