Vážení zákazníci, milí přátelé, z důvodu většího množství zakázkové výroby, jsme omezili náš sortiment. Nové objednávky výroby replik mincí nyní přijímáme s dodáním v termínu 14 - 30 dnů.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O NÁS
  3. O nás
O nás


KDO JSME

Medailérství Pavla Neumanna a Petra Souška z Brna. Specializujeme se mimo jiné na vysoce umělecké ražby mincí a medailí, především v historickém nebo historizujícím stylu. Jako jedni z mála na světě standardně používáme původní (historické) mincovní postupy.

CO VYRÁBÍME
Repliky antických, středověkých a dalších historických mincí, žetony, medailony a mince podle vlastních i zákaznických návrhů ze stříbra, zlata a obecných kovů.

JAK PRACUJEME
Naše medailérství si můžete představit jako klasické medailérství nebo mincovnu přelomu 18. a 19. století. Často používáme obdobné vybavení a postupy, přesto je styl našich prací daleko širší – od antických motivů přes středověk, baroko, různé "retro" ražby až po současný design. Ocelová, železná nebo i bronzová razidla jsou ryta ručně medailérem Mgr. Petrem Souškem bez potřeby sádrových modelů. Zakázková ražba probíhá ve většině případů na mincovních lisech, které umožňují nejen přesnou výrobu drobnějších mincí, ale také ražbu větších medailí.

KDE PRODÁVÁME
Mimo Českou republiku prodáváme on-line také do severní Ameriky a zemí Evropské Unie. Výběr z naší produkce je možné mimo jiné nalézt v prodejnách Národního Muzea Praha, Moravského Zemského Muzea Brno, Muzea antické kultury v Litomyšli, Archeologické expozici "Římané na Mušově" v Pasohlávkách, v Muzeu stříbra KH, v archeologickém parku Mikulčice, na zámku v Buchlovicích, hradě, Pernštejně, kutnohorském Vlaškém Dvoře, TIC / BKC Brno...

VÍTE, ŽE...

  • Antiquanova je jedno z mála (ne-li jediné) medailérství na světě, které standardně používá původní historické výrobní postupy při výrobě replik historických mincí, medailí i samotných razidel.
  • Námi vyráběné repliky mincí nejsou pouhými mechanickými kopiemi originálních mincí. Každá mince je podrobně nastudována a znovu vytvořena pomocí ručně vyrobených razidel stejnou technologií, jako před staletími.
  • Při výrobě razidel nepoužíváme sádrový model, protože originální obraz je proveden přímo do razidla rytím nebo puncováním, případně spojením obou technik.
  • Vyrábíme a prodáváme více, než 200 typů replik mincí z obecných i drahých kovů.
  • Naše zakázková výroba mincí a medailí již obsáhla obrovskou řadu motivů i materiálů od nejlevnějších hliníkových mincí pro dětské tábory přes rekonstrukci numismatického pokladu (pro muzeum Stříbro) až po pamětní medaile pro významné zákazníky (např. Ústavní soud ČR).
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz