Vážení zákazníci, milí přátelé, z důvodu většího množství zakázkové výroby, jsme omezili náš sortiment. Nové objednávky výroby replik mincí nyní přijímáme s dodáním v termínu 14 - 30 dnů.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O NÁS
  3. Otázky a odpovědi
Otázky a odpovědi


VÝROBA

Jakou technologií jsou vyráběny vaše mince a šperky?
Mince, medaile a žetony jsou raženy z ocelových, železných či bronzových razidel. Motiv do razidel je vyrýván nebo puncován přímo (ručně). Razidla jsou dílem výtvarníka a medailéra Mgr. Petra Souška. Ražba probíhá buď ručně nebo na ručně roztáčeném šroubovém mincovním lisu. Šperky jsou většinou odlévány metodou ztraceného vosku. Části některých mincovních šperků jsou raženy stejně jako mince.


Jaké materiály používáte?
Zpracováváme zlato o ryzosti 999/1000 = ryzí zlato, stříbro o ryzosti 999/1000 (ryzí), 925/1000 (šperkové stříbro, zvané „Sterling“), dále mosaz, ryzí měď, bronz s 5% cínu, ryzí cín (nulový obsah olova), hliník.


Mince, vyobrazená na vašem webu vypadá trochu jinak, než ta, kterou jsem obdržel. Je to v pořádku?
Ano, je to v pořádku. Naše výroba je ryze ruční a individuální (s výjimkou některých emisí z barevných kovů). Na rozdíl od sériové ražby se zabýváme každým kusem mince / šperku individuálně. Různé odchylky tvarů, rozdílná barva patinovaného povrchu atd. činí z každého kusu mince originál. Uvedená váha výrobku je dodržována v rozsahu ± 3% u stříbra a ± 1% u zlata.


Chtěl bych si u vás objednat zakázkovou ražbu medaile (mince…). Jak mám postupovat?
Podrobného průvodce zakázkovou ražbou s příklady cen naleznete zde.

Kdo je vlastníkem razidel v případě zakázkové ražby a mohu jako zákazník tyto razidla případně obdržet?
Vlastníkem razidel je samozřejmě zákazník, který si ražbu objednal, byť jsou razidla uložena u nás. Razidla může zákazník obdržet s dodávkou jeho mincí na požádání. V tomto případě však ANTIQUANOVA neručí za jejich kvalitu a životnost v případě pozdější doražby dodatečných mincí / medailí.

NÁKUP A PLATBA

Prodáváte i na Slovensko?
Ano, slovenští zákazníci mají možnost nákupu v EUR a platby na účet u Slovenské banky.

Mohu ve vašem obchodě platit mimo dobírku také kreditní (platební) kartou, případně jakou?
Ne, v současné době nepřijímáme platební karty.


Vaše ceny jsou uvedeny v českých korunách, akceptujete také jiné měny?
Ano, především slovenští zákazníci mají možnost platit jak v CZK, tak i v EUR.


DOPRAVA A DORUČENÍ

Jak zasíláte zboží?
Zboží je zasíláno doporučenou poštou, případně jako cenné psaní (i všechny státy EU vč. Slovenska).


Je možné sledovat zásilky on-line?
Cenné psaní je možné sledovat on-line na webu České pošty. Zahraniční cenná psaní (vč. Slovenska) můžeme sledovat pouze na hraniční poštu v ČR.


Jak dlouho trvá dodání zboží?
ČR do 3 dnů od odeslání, SR do 7 dnů od odeslání.

ZÁRUKA, VRÁCENÍ, VÝMĚNA ZBOŽÍ

Jakou záruku poskytujete na zboží ?
Záruka na veškeré zboží je 24 měsíců.


Mohu zboží vrátit a z  jakého důvodu? Obdržím svoje peníze zpět?
Samozřejmě. Učiňte tak prosím do 15 dnů od doručení zboží. Na důvod se vás nebudeme ptát. Bude vám vrácena částka hodnoty vráceného zboží. Postupujte podle Reklamačních podmínek.


Je možné vyměnit pouze jednu minci z pěti dodaných (nevyhovuje mi její tvar)?
Ano! Dejte nám vědět, která položka vám nevyhovuje a poté ji vraťte na naši adresu. Bude vám vrácena hodnota zboží nebo vám bude zboží vyměněno. Postupujte podle Reklamačních podmínek.

PRODEJCI, OBCHODNÍCI

Je možné zakoupit vaše výrobky i jinde, než na vašem webu?
Ano, naše zboží je také prodáváno v některých „kamenných obchodech“, především v muzeích a historických objektech jako jsou hrady a zámky především v ČR. Dále naše zboží prodávají někteří on-line prodejci.


Mám zájem prodávat vaše repliky/šperky. Jaké jsou vaše podmínky pro prodejce?
Náš prodejce musí splňovat tyto podmínky:

1) Provozovat „kamenný“ obchod nebo internetový obchod.
2) Být registrovaným obchodníkem (IČ).
3) Dodržovat mimo jiné předpisy a zákony, týkající se prodeje replik mincí země, ve která má sídlo.

Jaké jsou slevy pro prodejce?
Našim prodejcům poskytujeme slevy až do výše 30% z cen, uveřejněných na našem webu. Výjimkou jsou zlaté předměty, u kterých je sleva ve výši max. 10%. Slevy neplatí pro zakázkovou výrobu!


Komu dalšímu případně poskytujete slevu?
Veřejný sektor: Muzea, školy, města atd. mají nárok na stejnou slevu jako naši prodejci. Slevy neplatí pro zakázkovou výrobu!


OCHRANA PROTI ZNEUŽITÍ ZBOŽÍ 

Jak je možné odlišit vaše repliky od historických mincí?
Co se týče materiálu, u cínu, který je měkčí než stříbro je rozdíl zřejmý a tyto mince označují písmenem C (od listopadu 2013). Pro odlišení od historických mincí, jejichž kov byl vždy legovaný, používáme ryzí stříbro nebo zlato 999/1000, případně stříbro 925/1000 pro šperky a amulety. Podstatnými viditelným znaky jsou především námi používané puncy buď písmene „S“ nebo „Sigma“. Některé mince jsou přímo v razidle také signovány částí jména Petra Souška. Signatura je často provedena v řecké Alfabetě.

Co když někdo upraví vaši repliku a prodá ji jako pravou?
Potom se s největší pravděpodobnost podle zákonů své země dopustí přestupku nebo trestného činu. O zneužívání našich replik nemáme zájem a proto pozorně monitorujeme dění na sběratelském trhu a případné pokusy o podvod. Z tohoto důvodu upozorňujeme ty, kteří od nás hodlají nakoupit s těmito nekalými úmysly na jednoduchou možnost vysledování jejich nákupu u nás.

Chtěl bych do své sbírky několik vašich replik, ale bez značení. Je to možné?
Bohužel, toto není možné. Značení našich mincí má určitý bezpečnostní smysl (viz předchozí odstavec) a slouží také jako naše „obchodní známka“. Navíc toto stylové označení nekoliduje nijak s designem mince a neporušuje mincovní obraz.

Vyrobíte mi razidlo podle originální antické (středověké…) mince pro moji soukromou ražbu? Toto většinou neprovádíme. Záleží na okolnostech, objednavateli atd. Zvažujeme vždy možnost / nemožnost zneužití razidla, přičemž razidlo je vždy signováno.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Jsou osobní údaje vašich zákazníků nějak chráněny?
Našich zákazníků si vážíme a jsme rádi, pokud k nám mají důvěru a opakovaně nakupují. Proto jakékoliv jejich údaje nezveřejňujeme ani neposkytujeme třetím osobám. Zároveň se řídíme mezinárodními předpisy a českým zákonem o ochraně osobních údajů.


Může dojít ke zneužití informací o kreditních kartách vašich zákazníků?
Antiquanova nemá k dispozici tyto údaje. Platby probíhají přes renomovanou českou banku. Proto zde zneužití citlivých informací nehrozí.

ODPOVĚDNOST VÝROBCE / PRODEJCE

Jak je to s vaší odpovědností ohledně použití / zneužití vašich výrobků zákazníkem, či jinými osobami?
Výrobky medailérství Antiquanova jsou určeny ke sběratelským, reklamním a dárkovým účelům a jedná se o řádně značené repliky historických předmětů, předměty jimi inspirované a drobné umělecké objekty. Antiquanova, její majitelé (jmenovitě Mgr. Petr Soušek a Pavel Neumann), zaměstnanci a případní další společníci nenesou právní ani morální odpovědnost za jakékoliv použití, či zneužití jejich výrobků jejich zákazníky, prodejci, či jinými osobami.


AUTORSKÁ PRÁVA

Kdo je majitelem autorských práv k obrázkům textů publikovaným na vašem webu?
Výhradními majiteli autorských práv k popisům a vyobrazením zboží jsou Pavel Neumann a Mgr. Petr Soušek.


Mohu použít citaci a nebo obrázek z vašeho webu pro svoje účely?
Záměr použít pasáže nebo obrázky z webu Antiquanova k jakýmkoliv účelům laskavě předem konzultujte. Pokud neobdržíte písemné svolení (od Pavla Neumanna) k užití těchto autorským právem chráněných textů a obrázků (fotografií), má se za to, že toto povolení nebylo poskytnuto. Zároveň není povoleno tyto obrázky jakýmkoliv způsobem upravovat a poté používat ke svým účelům.


Chtěl bych přidat odkaz na vaše stránky na svůj web.
Mohu v této souvislosti citovat znění vašich stránek, případně použít některý obrázek? Umístění odkazu na náš web s námi prosím konzultujte předem.


KONTAKT

Jaká je Vaše poštovní adresa?
ANTIQUANOVA

Pavel Neumann
Terezín 14
69614 Terezín

Je možné na této adrese zakoupit vaše zboží?
Ne, zde není prodejna. Prodáváme pouze on-line z těchto stránek.


Je možné navštívit vaši dílnu a shlédnout výrobu?
Bohužel ne, tyto služby neposkytujeme

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz